gazetadirekte December 5, 2019

Një dokument i publikuar së fundmi nga Microsoft Support zbulon se kompania po i jep fund mbështetjes për aplikacionin Cortana në Android dhe iOS. Ndryshimi hyn në efekt më 31 janar 2020 dhe sipas Microsoft, cituar nga The Verge, aplikacioni Cortana do të hiqet në Mbretërinë e Bashkuar, Australi, Gjermani, Meksikë, Kinë, Spanjë, Kanada dhe […]

gazetadirekte December 5, 2019

Normalisht kur blini një produkt në Apple Store, do të keni mundësinë e leximit të vlerësimeve që janë shkruar nga njerëz që kanë blerë dhe përdorur  tashmë produktin. Siç duket, ai opsion po largohet.4 Sipas AppleInsider, sektori ii Vlerësimeve dhe Shqyrtimeve në listat e Apple Store është hequr në të paktën SH.B.A., Britani të Madhe […]

gazetadirekte December 5, 2019

Në samitin e teknologjisë Snapdragon Tech 2019, Presidenti i Qualcomm, Cristiano Amon tha që iPhone i ardhshëm 5G i Apple është prioriteti i tyre. Të dy kompanitë janë duke punuar së bashku për të nxjerrë telefonin “sa më shpejt që të mundemi”. Sidoqoftë, për të vazhduar me planet, iPhone 5G mund të mos zbatojë teknologjinë […]

gazetadirekte December 5, 2019

Më 12 dhjetor, dashamirësit e smartfonëve nga Samsung, kanë mundësi të shohin një model të ri. Gjatë javës që vjen, mund të lansohet Galaxy A, i cili është paralajmëruar nëpërmjet një videoje, që ka rrjedhur në YouTube nga Samsung Vietnam, transmeton Telegrafi. ë përgjithësi, videoja është më shumë sikur një paralajmërim për smartfonin e ri, […]