Month: July 2020

lina July 30, 2020

Kjo video, e publikuar në Facebook, tregon pse s’duhet të flini kurrë me këmbë jashtë jorganit. Videoja qesharake ka marrë më shumë se 11 milionë shikime, prej se është publikuar në rrjetin social. Pasi ta shihni këtë, s’do të flini më me këmbën jashtë jorganit. Shikojeni Videon:

lina July 30, 2020

Një i ri në Amerikë ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të gëzuar dhe ndihmuar të pastrehët në rrugë. Në një video të publikuar, ai shfaqet duke u blerë gjërat që ata kanë nevojë më shumë. Kurse përveç personave që ai u ndihmon i riu ndihet krenar dhe mirë me vetën. Shiko Videon:

lina July 30, 2020

Mund të tingëllojë e çuditshme dhe madje e pabesueshme, por spitali i Arizonës do të përballet me një bum lindjesh, veçse jo për shkak të maternitetit. Kjo pasi 16 infermiere që punojnë në njësinë e njësinë e kujdesit intensiv të Qendrës Mjekësore “Desert Banner” në Mesa, janë shtatzënë. “Nuk kishte asnjë pakt mes nesh, por […]

lina July 30, 2020

Se ende ka njerëz zemërmirë në botë, e dëshmon më së miri kjo video. Një video e publikuar në Facebook, është bërë hit gjatë orëve të fundit për shkak të gjestit të një burri. Burri në fjalë, hoqi xhaketën e tij gjatë një stuhie shiu dhe mbuloi me të një këlysh që ishte duke u […]

lina July 30, 2020

Ishte 3-vjeçe kur ajo ecte në errësirë natën në korridore. Ndërsa në moshën 6-vjeçare ndihej më rehat me verbërinë se sa me të shikuarit e gjërave. Kështu, një grua e cila ëndërronte të ishte e verbër, tashmë e ka të plotësuar ëndrrën. Ajo është Jewel Shuping, 30 vjeç, nga Karolina e Jugut në Shtetet e […]

lina July 30, 2020

E bija e një nëne që vdiq nga koronavirusi, tragjikisht humbi ndjenjat dhe pësoi atak kardiak në funeralin e saj. 32 vjeçarja britanike Laura Richards, pësoi arrest kardiak kur arkivoli i nënës së saj Julie Murphy, 63 vjeçe, po ulej në gropë. Të afërmit e tmerruar dhe prifti që merrte pjesë në funeral u përpoqën […]